2019 Results

 

 

 

 

5280 Challenge Track & Field Meet - 2019

USATF - Colorado Masters Track & Field Championships

USATF - Colorado Para Athletics Track & Field Championships
USATF - Colorado 5000m Race Walk Championships

Legacy Stadium, Aurora, CO - 6/1/2019

Men's 20 Meters
Finals Open
===================================================================================
  Pl Name                           Age Team                       Time            Wind           Age Group       
===================================================================================
   1 WILLIAMSON, Evan       9 Unattached                4.70             +1.0                  Open
   2 WILLIAMSON, Jack       7 Paralympic                 4.76             +1.0                  Open

           

Men's 60 Meters
Finals Open
============================================================================================
  Pl Name                           Age Team                       Time              Wind         Age Group          Ht. (Pl) 
============================================================================================
   1 WILLIAMSON, Jack       7 Paralympic                11.93              NW                 Open              1  (1) 
   2 WILLIAMSON, Evan       9 Unattached               12.06              NW                Open               1  (2) 

Finals 30-34
============================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                 Time             Wind          Age Group          Ht. (Pl) 
============================================================================================
   1 BAKER, Antwun         31 Unattached                 7.16                NW                30-34              2  (1) 

Finals 55-59
============================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                  Time           Wind          Age Group          Ht. (Pl) 
============================================================================================
   1 CANNON, Phil          54 Unattached                    8.78               NW                 55-59             2  (2) 

Finals 60-64
============================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                 Time           Wind           Age Group           Ht. (Pl) 
============================================================================================
   1 PALLAS, George        61 Unattached                 9.99              NW                 60-64             2  (3) 

Finals 85-89
============================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                 Time          Wind          Age Group           Ht. (Pl) 
============================================================================================
   1 GRAY, Ronald          86 Unattached                    12.97           NW                  85-89             2  (4) 

Men's 100 Meters
Finals Open
============================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                 Time          Wind         Age Group            Ht. (Pl) 
============================================================================================
   1 VOLAND, David         26 Unattached                  11.16          –2.0                  Open              3  (3) 
   2 BRIGGS, Jack            20 Paralympic                  11.67          –2.0                  Open              3  (5) 
   3 PAINTIN, Matthew    17 Paralympic                  14.81          –2.0                  Open              3  (7) 
   4 WILLIAMSON, Evan       9 Unattached               19.31          –2.0                  Open              3  (8) 
   5 WILLIAMSON, Jack       7 Paralympic                20.01          –2.0                  Open              3  (9) 

Finals 30-34
============================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                  Time         Wind         Age Group            Ht. (Pl) 
============================================================================================
   1 BAKER, Antwun         31 Unattached                11.14           –2.0                 30-34             3  (2) 

 

Finals 35-39
============================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                  Time        Wind          Age Group          Ht. (Pl) 
============================================================================================
   1 ECHOLS, Antoine       35 Unattached                11.08          –2.0                  35-39             3  (1) 
   2 MARENIN, Roman      36 Unattached                11.62          –2.0                  35-39             3  (4) 
   3 PRINCE, David            35 Unattached                12.30          –2.0                  35-39             3  (6) 
   4 COLLIS, Montoya       38 Unattached                 13.03          –2.3                  35-39             2  (1) 

 

Finals 50-54
============================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                   Time         Wind          Age Group           Ht. (Pl) 
============================================================================================
   1 HALTERMAN, Steven     52 Unattached             14.54           –2.3                 50-54             2  (3)

 

Finals 55-59
============================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                   Time         Wind          Age Group           Ht. (Pl) 
============================================================================================
   1 ROMSA, Dwain         56 Unattached                    14.02          –2.3                 55-59             2  (2) 

 

Finals 60-64
============================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                   Time         Wind          Age Group           Ht. (Pl)  
============================================================================================
   1 PALLAS, George        61 Unattached                  16.01          –2.3                  60-64             2  (4) 

Finals 65-69
============================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                   Time         Wind          Age Group           Ht. (Pl) 
============================================================================================
   1 POWELL, Charles       67 Unattached                13.48          –0.7                  65-69             1  (1) 
   2 KLOCH, Stephen         67 Unattached                14.72          –0.7                  65-69             1  (2) 
   3 RADIFF, Michael         67 Unattached                15.21          –0.7                  65-69             1  (3) 

Finals 85-89
============================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                   Time         Wind          Age Group           Ht. (Pl) 
============================================================================================
   1 GRAY, Ronald          86 Unattached                     21.89          –0.7                  85-89             1  (4) 

Men's 200 Meters
Finals Open
============================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                   Time         Wind          Age Group           Ht. (Pl) 
============================================================================================
   1 PAINTIN, Matthew      17 Paralympic                  30.49         +0.9                   Open              3  (4) 
   2 WILLIAMSON, Evan       9 Unattached                 42.77         +0.9                   Open              3  (5) 

 

Finals 30-34
============================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                   Time         Wind          Age Group           Ht. (Pl) 
============================================================================================
   1 BAKER, Antwun         31 Unattached                  22.57          +0.9                  30-34             3  (2) 

Finals 35-39
============================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                   Time         Wind          Age Group           Ht. (Pl) 
============================================================================================
   1 ECHOLS, Antoine       35 Unattached                  22.13          +0.9                 35-39             3  (1) 
   2 PRINCE, David         35 Unattached                     23.87          +0.9                 35-39             3  (3) 

 

Finals 50-54
============================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                   Time         Wind          Age Group           Ht. (Pl) 
============================================================================================
   1 HALTERMAN, Steven     52 Unattached             30.45           –0.3                 50-54             2  (3) 

Finals 55-59
============================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                   Time         Wind          Age Group           Ht. (Pl) 
============================================================================================
   1 ROMSA, Dwain          56 Unattached                   28.65          –0.3                 55-59             2  (2) 

 

Finals 65-69
============================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                   Time         Wind          Age Group           Ht. (Pl) 
============================================================================================
   1 POWELL, Charles       67 Unattached                 27.86          –0.3                  65-69             2  (1) 
   2 KLOCH, Stephen        67 Unattached                  30.85          –1.3                  65-69             1  (2) 
   3 RADIFF, Michael        67 Unattached                  31.56          –0.3                  65-69             2  (4) 

Finals 70-74

============================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                   Time         Wind          Age Group           Ht. (Pl) 
============================================================================================
   1 KEARLEY, Timothy      69 Unattached                30.52           –1.3                 70-74             1  (1) 

Men's 400 Meters
Finals Open
=======================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                   Time         Wind          Age Group           Ht. (Pl) 
=======================================================================================
   1 VOLAND, David         26 Unattached                   47.81                                    Open              2  (1) 

Finals 35-39
=======================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                   Time         Wind          Age Group           Ht. (Pl) 
=======================================================================================
   1 MARENIN, Roman        36 Unattached                49.52                                  35-39             2  (2) 
   2 KELLY, Brian                 38 Unattached                58.69                                  35-39             2  (3) 

Finals 60-64
=======================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                   Time         Wind          Age Group           Ht. (Pl) 
=======================================================================================
   1 GILMORE, Dan          63 Unattached                 1:13.94                                   60-64             1  (3) 

Finals 65-69
=======================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                   Time         Wind          Age Group           Ht. (Pl) 
=======================================================================================
   1 POWELL, Charles       67 Unattached              1:07.54                                   6 5-69             1  (1) 
   2 RADIFF, Michael       67 Unattached              1:10.95                                     65-69             1  (2) 

Finals 70-74
=======================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                   Time         Wind          Age Group           Ht. (Pl) 
=======================================================================================
   1 KEARLEY, Timothy      69 Unattached              1:17.82                                  70-74             1  (4) 

Men's 800 Meters
Finals 45-49
==============================================================================
  Pl Name                 Age Team                                    Time                           Age Group       
==============================================================================
   1 WAGGONER, Tim         47 Unattached              2:23.68                                  45-49           

 

Finals 50-54
==============================================================================
  Pl Name                 Age Team                                     Time                          Age Group       
==============================================================================
   1 HALTERMAN, Steven     52 Unattached            2:51.67                                  50-54        
   2 WOODWARD, Chris        49 Unattached            3:21.58                                  50-54           

 

Finals 60-64
==============================================================================
  Pl Name                 Age Team                                     Time                          Age Group       
==============================================================================
   1 MAYES, Jesse             62 Unattached                2:41.91                                  60-64  
   2 DRUMRIGHT, Elliott    62 Unattached                3:04.36                                  60-64

Finals 70-74
==============================================================================
  Pl Name                 Age Team                                      Time                          Age Group       
==============================================================================
   1 CASTRO, Richard       71 Unattached                 3:14.50                                  70-74           

 

Men's 1500 Meters
Finals 40-44
==============================================================================
  Pl Name                 Age Team                                     Time                           Age Group       
==============================================================================
   1 SAUNDERS, Mark        43 Unattached              5:04.90                                   40-44           

 

Finals 45-49
==============================================================================
  Pl Name                 Age Team                                    Time                            Age Group       
==============================================================================
   1 PRICE, David                47 Unattached              5:52.71                                   45-49           

 

Finals 50-54
==============================================================================
  Pl Name                 Age Team                                    Time                            Age Group       
==============================================================================
   1 WOODWARD, Chris       49 Unattached             6:50.71                                   50-54           

Finals 60-64
==============================================================================
  Pl Name                 Age Team                                   Time                             Age Group       
==============================================================================
   1 DRUMRIGHT, Elliott    62 Unattached              5:54.31                                    60-64           

 

Finals 70-74
==============================================================================
  Pl Name                 Age Team                                   Time                             Age Group       
==============================================================================
   1 CASTRO, Richard       71 Unattached              6:25.54                                    70-74           

Men's 5000 Meters
Finals 45-49
==============================================================================
  Pl Name                 Age Team                                   Time                            Age Group       
==============================================================================
   1 PRICE, David          47 Unattached                 22:07.00                                   45-49           

Finals 50-54
==============================================================================
  Pl Name                 Age Team                                    Time                           Age Group       
==============================================================================
   1 WOODWARD, Chris       49 Unattached           25:30.00                                  50-54           

 

Finals 60-64
==============================================================================
  Pl Name                 Age Team                                     Time                         Age Group       
==============================================================================
   1 SMITH, Timothy        61 Unattached                22:00.00                                60-64           

 

Men's 5000m Walk
Finals 55-59
==============================================================================
  Pl Name                 Age Team                                      Time                         Age Group       
==============================================================================
   1 BLANCHARD, Michael      58 Unattached         32:38.80                               55-59           

 

Finals 70-74
==============================================================================
  Pl Name                 Age Team                                       Time                        Age Group       
==============================================================================
   1 FOREMAN, Craig        71 Unattached                41:59.98                               70-74           

 

Men's High Jump
Finals 55-59
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                                       Mark                       Age Group       
============================================================================
   1 KNOCHE, Randy         58 Unattached                    1.41m                              55-59           
   2 ROMSA, Dwain          56 Unattached                     1.37m                              55-59           

 

Men's Pole Vault
Finals Open
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                                       Mark                        Age Group       
============================================================================
   1 ELIS, Nolan           23 Unattached                          5.45m                                Open            
   2 BELL, Dylan           25 Unattached                         5.33m                                Open            
   3 QUINLAN, Connor       18 Unattached                    4.13m                                Open            
   4 ELAHI, Ryan           16 Unattached                         3.53m                                Open            
   5 VARRA, Kyle           16 Unattached                         3.38m                                Open            
   6 LAZAR, Hunter         16 Unattached                       3.23m                                Open            
   7 SHAY, Reegan          13 Unattached                        2.93m                                Open            
   7 MUNOZ, Brendan        15 Unattached                    2.93m                                Open            
   9 SHAY, Ronald          14 Unattached                         2.63m                                Open            
  10 MERICLE, Hunter       17 Unattached                    2.48m                                 Open            

 

Finals 40-44
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                                        Mark                         Age Group       
============================================================================
   1 TULLBERG, Ian         42 Unattached                       4.28m                                 40-44           

 

Finals 55-59
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                                        Mark                         Age Group       
============================================================================
   1 KNOCHE, Randy         58 Unattached                     2.93m                                 55-59           

 

Finals 65-69
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                                       Mark                          Age Group       
============================================================================
   1 BAUER, William        64 Unattached                      2.18m                                 65-69           

Finals 75-79
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                                        Mark                         Age Group       
============================================================================
   1 JOHNSON, William      74 Unattached                    2.18m                                75-79           

Men's Long Jump
Finals Open
=================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                         Mark            Wind    Age Group       
=================================================================================
   1 WILLIAMSON, Jack       7 Paralympic                      2.48m             +1.1             Open            
   2 WILLIAMSON, Evan       9 Unattached                     2.19m             +0.8             Open            

Finals 55-59
=================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                          Mark            Wind    Age Group       
=================================================================================
   1 CANNON, Phil          54 Unattached                          4.92m              +0.4           55-59           

Finals 60-64
=================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                          Mark            Wind    Age Group       
=================================================================================
   1 GILLILAND, David      61 Unattached                        3.78m             +0.5           60-64           

Finals 85-89
=================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                          Mark            Wind   Age Group       
=================================================================================
   1 GRAY, Ronald          86 Unattached                          2.42m              +0.8           85-89           

Men's Triple Jump
Finals 35-39
=================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                          Mark            Wind   Age Group       
=================================================================================
   1 NEVEL, John           36 Unattached                           8.13m             +1.0           35-39           

Finals 55-59
=================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                          Mark            Wind   Age Group       
=================================================================================
   1 CANNON, Phil          54 Unattached                         10.02m            +0.0           55-59           

Finals 60-64
=================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                          Mark            Wind   Age Group       
=================================================================================
   1 LARIZA, Michaej       63 Unattached                       10.34m             +0.8          60-64           

Finals 65-69
=================================================================================
  Pl Name                 Age Team                                          Mark            Wind   Age Group       
=================================================================================
   1 RADIFF, Michael       67 Unattached                         8.35m            +2.3           65-69           

Men's Shot Put
Finals Open
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 LEE, Dakota              15 Paralympic              5.54m Open            
   2 WILSON, Kaleb         28 Paralympic              4.48m Open            

Finals 35-39
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 CALE, James              37 Unattached           11.93m 35-39           
   2 COLLIS, Montoya       38 Unattached              9.63m 35-39           

Finals 40-44
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 KENNEDY, Erin         43 Unattached              7.66m 40-44           

Finals 55-59
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 SCHAEFFER, Russell    59 Unattached         10.67m 55-59           
   2 ROMSA, Dwain          56 Unattached             10.06m 55-59           

Finals 60-64
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 TIETZ, Keneth         60 Unattached             12.03m 60-64           

Finals 65-69
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 TUCKER, David         68 Unattached              9.31m 65-69           
   2 GUERRERO, Eric       66 Unattached              8.05m 65-69           
   3 MIZER, Ray                65 Unattached              7.76m 65-69           

Finals 70-74
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 TEN EYCK, Thomas   74 Unattached             10.89m 70-74           
   2 POUST, Douglas        70 Unattached                8.27m 70-74           

Men's Discus
Finals Open
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 WILSON, Kaleb         28 Paralympic             12.17m Open            
   2 LEE, Dakota              15 Paralympic             11.23m Open            

Finals 35-39
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 CALE, James           37 Unattached             43.47m 35-39           

Finals 40-44
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 KENNEDY, Erin         43 Unattached             26.05m 40-44           

Finals 55-59
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 SCHAEFFER, Russell    59 Unattached             27.71m 55-59           

Finals 60-64
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 TIETZ, Keneth         60 Unattached             46.27m 60-64           

Finals 65-69
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 FINLEY, Jared           64 Unattached             35.94m 65-69           
   2 FRANG, Billy             64 Unattached             35.24m 65-69           
   3 TUCKER, David         68 Unattached             27.58m 65-69           
   4 MIZER, Ray               65 Unattached             25.55m 65-69           
   5 GUERRERO, Eric       66 Unattached             23.18m 65-69           

Finals 70-74
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 TEN EYCK, Thomas   74 Unattached             28.32m 70-74           
   2 POUST, Douglas        70 Unattached             21.85m 70-74           
   3 STEED, Art                 70 Unattached             17.74m 70-74           

Men's Javelin
Finals Open
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 WILSON, Kaleb         28 Paralympic             10.75m Open            
   2 LEE, Dakota              15 Paralympic               9.22m Open            

Finals 35-39
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 NEVEL, John           36 Unattached             21.47m 35-39           

Finals 55-59
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 SCHAEFFER, Russell    59 Unattached      40.00m 55-59           

Finals 60-64
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 TIETZ, Keneth         60 Unattached             39.96m 60-64           

Finals 65-69
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 TUCKER, David      68 Unattached             25.71m 65-69           
   2 FRANG, Billy          64 Unattached             22.84m 65-69           
   3 GUERRERO, Eric   66 Unattached             14.63m 65-69           

Finals 70-74
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 STEED, Art            70 Unattached             15.73m 70-74           
     JOHNSON, Greg     73 Unattached                    NM 70-74           

Women's 50 Meters
Finals Open
===================================================================================
  Pl Name                 Age Team                       Time Wind Age Group       
===================================================================================
   1 PRISELAC, Devyn       15 Paralympic                 7.93  NW  Open            

Finals 35-39
===================================================================================
  Pl Name                 Age Team                       Time Wind Age Group       
===================================================================================
   1 HOLMES, Ayanna        39 Unattached                 8.80  NW  35-39           

Finals 45-49
===================================================================================
  Pl Name                 Age Team                       Time Wind Age Group       
===================================================================================
   1 YARMUL, Christina     45 Unattached                 7.90  NW  45-49           

Finals 50-54
===================================================================================
  Pl Name                 Age Team                       Time Wind Age Group       
===================================================================================
   1 FREIS, Jeannie            49 Unattached                   9.09  NW  50-54           
   2 MALONE, Mary Ana     53 Unattached                10.32  NW  50-54           

Women's 60 Meters
Finals 35-39
===================================================================================
  Pl Name                 Age Team                       Time Wind Age Group       
===================================================================================
   1 HOLMES, Ayanna        39 Unattached                10.52  NW  35-39           

Finals 45-49
===================================================================================
  Pl Name                 Age Team                       Time Wind Age Group       
===================================================================================
   1 YARMUL, Christina     45 Unattached                 9.50  NW  45-49           

Women's 100 Meters
Finals Open
============================================================================================
  Pl Name                 Age Team                       Time Wind Age Group       Ht. (Pl) 
============================================================================================
   1 OTAVA, Melissa        18 Paralympic                15.21 –1.7 Open              2  (1) 

Finals 30-34
============================================================================================
  Pl Name                 Age Team                       Time Wind Age Group       Ht. (Pl) 
============================================================================================
   1 TAYLOR, Jataya        33 Paralympic                20.72 –1.1 30-34             1  (4) 

Finals 35-39
============================================================================================
  Pl Name                 Age Team                       Time Wind Age Group       Ht. (Pl) 
============================================================================================
   1 O'MEARA, Megan        37 Unattached                16.84 –1.1 35-39             1  (2) 
   2 HOLMES, Ayanna        39 Unattached                17.22 –1.1 35-39             1  (3) 

Finals 45-49
============================================================================================
  Pl Name                 Age Team                       Time Wind Age Group       Ht. (Pl) 
============================================================================================
   1 YARMUL, Christina     45 Unattached                14.80 –1.1 45-49             1  (1) 

Women's 200 Meters
Finals Open
============================================================================================
  Pl Name                 Age Team                       Time Wind Age Group       Ht. (Pl) 
============================================================================================
   1 PRISELAC, Devyn       15 Paralympic                30.06 –1.5 Open              1  (1) 
   2 OTAVA, Melissa           18 Paralympic                32.33 –1.5 Open              1  (2) 

Finals 30-34
============================================================================================
  Pl Name                 Age Team                       Time Wind Age Group       Ht. (Pl) 
============================================================================================
   1 TAYLOR, Jataya        33 Paralympic                50.49 –1.8 30-34             2  (4) 

Finals 35-39
============================================================================================
  Pl Name                 Age Team                       Time Wind Age Group       Ht. (Pl) 
============================================================================================
   1 O'MEARA, Megan        37 Unattached                35.75 –1.8 35-39             2  (2) 

Finals 45-49
============================================================================================
  Pl Name                 Age Team                       Time Wind Age Group       Ht. (Pl) 
============================================================================================
   1 YARMUL, Christina     45 Unattached                30.57 –1.8 45-49             2  (1) 

Finals 50-54
============================================================================================
  Pl Name                 Age Team                       Time Wind Age Group       Ht. (Pl) 
============================================================================================
   1 FREIS, Jeannie        49 Unattached                38.96 –1.8 50-54             2  (3) 

Women's 400 Meters
Finals 35-39
==============================================================================
  Pl Name                 Age Team                       Time Age Group       
==============================================================================
   1 O'MEARA, Megan        37 Unattached              1:20.60 35-39           

Finals 45-49
==============================================================================
  Pl Name                 Age Team                       Time Age Group       
==============================================================================
   1 YARMUL, Christina     45 Unattached              1:17.40 45-49           

Finals 50-54
==============================================================================
  Pl Name                 Age Team                       Time Age Group       
==============================================================================
   1 FREIS, Jeannie        49 Unattached              1:23.54 50-54           

Women's 800 Meters
Finals 35-39
==============================================================================
  Pl Name                 Age Team                       Time Age Group       
==============================================================================
   1 O'MEARA, Megan        37 Unattached              3:30.98 35-39           

Finals 50-54
==============================================================================
  Pl Name                 Age Team                       Time Age Group       
==============================================================================
   1 FREIS, Jeannie        49 Unattached              3:15.34 50-54           

Women's 1500 Meters
Finals 50-54
==============================================================================
  Pl Name                 Age Team                       Time Age Group       
==============================================================================
   1 FREIS, Jeannie        49 Unattached              6:38.59 50-54           

Women's 5000 Meters
Finals Open
==============================================================================
  Pl Name                 Age Team                       Time Age Group       
==============================================================================
   1 AKERS, Jillian        15 Paralympic             46:20.00 Open            

Women's 5000m Walk
Finals 55-59
==============================================================================
  Pl Name                 Age Team                       Time Age Group       
==============================================================================
     SHEPARD, Elizabeth    54 Unattached                   NT 55-59           

Finals 75-79
==============================================================================
  Pl Name                 Age Team                       Time Age Group       
==============================================================================
   1 FAIRS, Janet          76 Unattached             42:19.85 75-79           

Women's High Jump
Finals Open
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 PRISELAC, Devyn       15 Paralympic              1.41m Open            

Finals 30-34
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 CREECH, Maria         30 Unattached              1.65m 30-34           

Finals 35-39
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
     O'MEARA, Megan        37 Unattached                 NH 35-39           

Women's Pole Vault
Finals Open
=====================================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       Fl. (Pl) 
=====================================================================================
   1 GRAHAM, Paige         18 Unattached              3.23m Open              1  (1) 
   2 PIERCE, Sophie          14 Unattached              3.08m Open              2  (1) 
   2 KELLEGHAN, Megan  14 Unattached              3.08m Open              2  (1) 
   4 DALTON, Mikayla        16 Unattached              2.93m Open              1  (2) 
   4 SHAY, Abigail              17 Unattached              2.93m Open              1  (2) 
   6 RAHKE, Kourtney       13 Unattached              2.78m Open              2  (3) 
   7 SYKORA, Sarah          17 Unattached              2.63m Open              1  (4) 
   8 SPITZLEY, Victoria     13 Unattached              2.48m Open              2  (4) 
   8 SPITZLEY, Fionna      16 Unattached              2.48m Open              2  (4) 

Women's Long Jump
Finals Open
=================================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Wind Age Group       
=================================================================================
   1 OTAVA, Melissa        18 Paralympic              3.87m  NW  Open            

Finals 30-34
=================================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Wind Age Group       
=================================================================================
   1 CREECH, Maria         30 Unattached              5.07m  NW  30-34           

Finals 35-39
=================================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Wind Age Group       
=================================================================================
   1 O'MEARA, Megan        37 Unattached              3.59m  NW  35-39           

Women's Shot Put
Finals Open
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 ANGIOTTI, Katie       15 Paralympic              4.87m Open            

Finals 30-34
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 TAYLOR, Jataya        33 Paralympic              4.29m 30-34           

Finals 35-39
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 BOLINGER, Danelle     38 Unattached             11.84m 35-39           

 

Finals 70-74
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 RAHAM, Sharon         72 Unattached              5.82m 70-74           

 

Women's Discus
Finals Open
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 ANGIOTTI, Katie       15 Paralympic             11.76m Open            

Finals 30-34
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 TAYLOR, Jataya        33 Paralympic             10.27m 30-34           

 

Finals 70-74
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 RAHAM, Sharon         72 Unattached             15.41m 70-74           

 

Women's Javelin
Finals Open
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 ANGIOTTI, Katie       15 Paralympic             13.76m Open            

 

Finals 30-34
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 TAYLOR, Jataya        33 Paralympic             10.01m 30-34           

 

Finals 35-39
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 O'MEARA, Megan        37 Unattached             18.29m 35-39           

 

Finals 40-44
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 REED, LaDonna         44 Unattached             27.71m 40-44           

 

Finals 70-74
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
   1 RAHAM, Sharon         72 Unattached             19.26m 70-74           

© 2020 by 5280 Challenge. Proudly created with Wix.com

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon